2017 M. SPALIS. „SOLIDARUMO BĖGIMO AKCIJA“

2017-09-29 dieną Utenos  specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai prisidėjo prie "Gelbėkit vaikus" 4-ojo  organizuojamo "Solidarumo bėgimo" akcijos. Meno terapijos kabinete vyko pokalbis su vaikais apie Zambijos vaikų gyvenimą ir pačios akcijos esmę. Nors mūsų vaikai, turintys įvairią negalią, ne visi supranta tikrąją Zambijos vaikų padėtį, bet dauguma jų puikiai supranta kas tai yra smurtas, patyčios; kas yra gerumas, kiek daug reiškia pagalba kitam. Tad geros nuotaikos ir ketinimų prisijungti prie visos šalies ugdymo įstaigose organizuojamo renginio vedini, mes Utenos Krašuonos parke, kaip ir praeitais metais, bėgome 1 km. Dėkinga Krašuonos parko vieta leido nežymėti bėgimo trasos - vaikams orientyras buvo parko takeliai.

Prie finišo bėgikus pasitiko bėgti negalėjusieji draugai ir mokytojai, kurie negailėjo vaikams pagyrų šūksnių ir aplodismentų. Be to, buvo įteikti ir dalyvavimo diplomai – padėkos.

Vaikams grįžus į muzikos terapijos kabinetą,  vyko piešinių šeimos tema aptarimas ir diskusija apie šeimą, tėvų (globėjų, rūpintojų) taikomas vaikams bausmes. Labiausiai, pasirodo, vaikai norėtų bausmę už savo netinkamą elgesį atidirbti (kai tėvai skiria tam tikrą darbą) arba pasėdėti ant kėdutės.

Kitais metais planuojame jungtis su kita ugdymo įstaiga. Taip turėtų būti smagiau ir prasmingiau. Juk bendras tikslas vienija!