2019 M. LAPKRITIS. EDUKACINĖ EKSKURSIJA UTENOS REGIONO ATLIEKŲ TVARKYMO CENTRE

2019-11-26 d. specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai vyko į edukacinę ekskursiją. Lankėmės Utenos regiono atliekų tvarkymo centre. Klausėmės sklandaus, aiškaus ir motyvuojančio rūšiuoti buitines atliekas, vaikams suprantamo pasakojimo apie atliekų tvarkymo centro darbą, mokiniai  ir mokytojai uždavė klausimus, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Mokiniai stebėjo kaip sveriamos šiukšlės, kur ir kodėl jos kraunamos į atskiras patalpas. Sužinojo kaip nuimami maišeliai ir išpilamos šiukšlės, kam panaudojamos organinės kilmės šiukšlės ir t. t. Vaikai stebėjosi kalnais šiukšlių, garsiai galvojo kaip galima išgauti kurą ir elektros energiją iš šiukšlių.

Ir dar sužinojo, kad šiuo metu jau yra paskelbta graži ir naudinga socialinė akcija "Dalinkimės" ir jos metu tinkamus naudoti, bet senus ir nereikalingus baldus, buitinius prietaisus, smulkius buities daiktus (išskyrus tekstilę) galima atvežti į esamą centre sandėlį ir ten juos palikti, kad jie galėtų patekti pas naujus šeimininkus.